Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto się bawić. Tacy ludzie mają swoje specjalne miano. Nazywamy ich geniuszami. / Glenn Doman

Zabawa w matematykę.
Matematyka w zabawie.

Matematyka nie bez przyczyny nazywana jest królową nauk.
Jest wszędzie i stanowi klucz do zrozumienia całego świata.

Dziecko, a także dorosły, może dostrzec „tropy” matematyki na każdym kroku – w przyrodzie, w sklepie, podczas spaceru czy sprzątania. Łączenie skarpetek w pary i układnie zabawek na półkach to wbrew pozorom fundamenty matematyki.

Na tropach matematyki!

Nauczanie matematyki w przedszkolu nie oznacza rozwiązywania funkcji trygonometrycznych, słupków ani różniczek.

W Przedszkolu Euklidesa uczenie się matematyki oznacza przede wszystkim dobrą zabawę. Uczymy rozwiązywania problemów matematycznych, bawimy się matematyką, kształcąc spostrzegawczość dziecka i samodzielne myślenie.

Wykorzystanie właściwych zabawek edukacyjnych (klocków – cała seria LEGO dedykowana matematyce, puzzli, miarek do przelewania wody, kulodromów, itd.), zaproponowanie odpowiednich zabaw ruchowych, konstrukcyjnych, sprawia, że dzieci uczą się matematyki.

Jesteśmy przekonani, że przedszkole powinno być miejscem zabawy i radości, a każdy przedszkolak powinien z niecierpliwością oczekiwać kolejnego dnia jak najlepszej przygody.

Pedagodzy i praktycy

Wykwalifikowana kadra

W trosce o najwyższą jakość kształcenia zatrudniamy wysoce wykwalifikowaną kadrę. Dyrektorem naszego przedszkola jest dr Katarzyna Wójcik, doświadczony nauczyciel, pedagog, rodzic, autorka wielu opracowań naukowych i metodycznych związanych z kształceniem dzieci. Autorka koncepcji pracy przedszkola oraz realizowanego programu autorskiego.

Autorski program

Na tropach matematyki

„Na tropach matematyki” to autorski program dr Katarzyny Wójcik, recenzowany przez prof. dr hab. Eugenię Rostańską. Powstał na bazie doświadczeń zawodowych oraz prowadzonej działalności naukowej. Autorka jest doktorem nauk społecznych z zakresu pedagogiki.  Jej wieloletnim doświadczeniem nauczycielskie i badawcze znajduje odzwierciedlenie w licznych publikacjach naukowych.

Zajęcia dodatkowe

Laboratorium Poznawcze

Aby zapewnić wszechstronny rozwój naszym podopiecznym, wzbogaciliśmy ofertę przedszkola o zajęcia dodatkowe, prowadzone przez doświadczonych pedagogów i specjalistów. O wyjątkowości naszej placówki stanowi m.in. Dziecięce Laboratorium Poznawcze, podstawy programowania, nauka języka angielskiego, taniec, zajęcia artystyczne, jazda konna.

Bezpieczeństwo i komfort

Domowa atomosfera

Troszczymy się o to, aby każde dziecko czuło się w przedszkolu jak u siebie w domu, aby miało poczucie, że pomożemy w każdej sytuacji. Miła atmosfera sprzyja rozbudzeniu radości poznawania i pasji odkrywania. Nasze przedszkolaki mają możliwość doświadczania i eksperymentowania z wykorzystaniem innowacyjnego i bezpiecznego wyposażenia.

Przyjaciel i pomocnik

Pies Euklides

Dzieciom towarzyszy zabawna postać psa Euklidesa, która wskazuje im interesujące zabawy, zjawiska, zadania, pomaga poznawać litery, liczby oraz nabywać niezbędne umiejętności.

Nauka i zabawa

Szlakiem matematyki

Twoje dziecko przeżyje u nas wspaniałą przygodę, odkrywając coraz to nowe obszary do zabawy i poznawania, budując wiarę w siebie i własne umiejętności, a także rozwijając własne talenty.

Grupy terapeutyczne

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to wyjątkowe osoby, wymagające od nas specjalnej troski. Dla tych dzieci, które potrzebują bardziej kameralnych warunków uczenia się, prowadzimy grupy terapeutyczne. Oferujemy opiekę psychologa, pedagogów specjalnych, logopedy, neurologopedy, fizjoterapeutów.

Radość dziecka to radość wychowawcy.