Zajęcia matematyczno-przyrodnicze dla przedszkolaków

Proponujemy szereg zajęć prowadzonych w ramach realizacji programu naszej placówki. W trakcie zajęć w naszym niepublicznym przedszkolu matematyczno-przyrodniczym pies Euklides wspólnie z dziećmi wykonuje wiele ciekawych zadań, ukierunkowanych na różnorodne obszary rozwoju dziecka.

W ten sposób dzieci mogą świetnie się bawić, jednocześnie zdobywając wiedzę z wielu obszarów. Dzięki naszym zajęciom pociechy mogą w naturalny, doświadczalny sposób opanować wiele umiejętności matematycznych i nie tylko. W przedszkolu odbywa się także nauka języka angielskiego i hiszpańskiego naturalnie wpleciona w czas pobytu dziecka. Ponadto dzieci uczą się liter oraz podejmują wiele innych aktywności, które w przyjemny sposób pozwalają dziecku się rozwijać i przygotowują je do późniejszej nauki w szkole.

Podczas naszych zajęć dziecko przekonuje się, że nauka nie musi być nudną, ciężką pracą. Z nami nabywanie wiedzy o otaczającym świecie jest ciekawe i zabawne. Nasze prywatne przedszkole matematyczno-przyrodnicze przyjmuje dzieci z Sosnowca i okolic.

Zachęcamy do przeżycia, którejś z przygód!

Matematyczna heca Euklidesa

W trakcie zajęć dzieci opanują wiele umiejętności matematycznych oraz zbudują dojrzałość szkolną do uczenia się matematyki.

Euklides stawia hipotezę

Euklides myślał, że hipoteza ma związek z hipopotamem, ale dowiedział się, że hipoteza to takie zdanie, które możemy sprawdzić, czy jest prawdziwe.

Angielski z Euklidesem

My uczymy dzieci mówić po angielsku poprzez wykorzystanie ciekawych materiałów edukacyjnych, zabaw, rymowanek i piosenek. Naszym native speakerem jest interaktywny robot EMYS

Kodowanie z Euklidesem

Bee-bota i jego specjalne klocki, dzięki którym rozwijamy umiejętności badawcze oraz logicznego myślenia.Już żaden kod nie będzie tajemnicą.

Abecadło z pieca spadło

„Abecadło z pieca spadło, o ziemię się hukło, rozsypało się po kątach, strasznie się potłukło(…)”. Tropimy litery.

Euklidesowe figle-migle

Pies Euklides zaprasza najmłodszych, którzy dopiero rozpoczną przygodę z przedszkolem. W trakcie zajęć dzieci mają okazję poznać środowisko przedszkolne.

Zajęcia w cenie czesnego

Realizacja w ramach programu autorskiego

Dla dzieci od 3 roku życia

Trzy grupy wiekowe

Matematyczna heca Euklidesa

Pies Euklides to bardzo mądry i niezwykle ciekawski czworonóg, wszędzie wtyka swój wielki brązowy nochal. Pewnego razu zdarzyło się, że wyniuchał coś ciekawego w magicznej krainie zwanej Matematyką, gdzie wpadł na chwilę za namową swojej Pani Kasi – wynikła z tego wielka heca, jeśli chcesz się dowiedzieć jaka, zapraszamy do przygody. W trakcie zajęć dzieci opanują wiele umiejętności matematycznych oraz zbudują dojrzałość szkolną do uczenia się matematyki. Obudzimy w nich zainteresowanie matematyką i przedmiotami ścisłymi. Pies Euklides czeka.

Zajęcia w ramach czesnego

Realizacja w ramach programu autorskiego

Dla dzieci od 3 roku życia

Grupy dopasowane do poziomu wiedzy i wieku

Woof! Woof! Angielski z Euklidesem

Nie od dziś wiadomo, że ludzie mówią różnymi językami, podobno nawet psy w Anglii szczekają inaczej. Pies Euklides odkrył w sobie nową pasję i umiejętność – potrafi mówić po angielsku. Z chęcią nauczy każdego przedszkolaka wielu piosenek, wierszyków, pokaże jak zachować się w sklepie, w restauracji, czy w rozmowie z kolegą.

Grupy tworzone są zgodnie z wiekiem oraz kompetencjami językowymi uczestników. W trakcie zajęć nie korzystamy z podręczników, naszym celem nie jest nauka słówek. Uczymy dzieci mówić po angielsku poprzez wykorzystanie ciekawych materiałów edukacyjnych, zabaw, rymowanek i piosenek. Naszym native speakerem jest interaktywny robot EMYS

Zajęcia w ramach czesnego

Dla dzieci od 3 roku życia

Zajęcia realizowane w ramach programu autorskiego

Trzy grupy wiekowe

Abecadło z pieca spadło, czyli tropimy literki z Euklidesem

„Abecadło z pieca spadło, o ziemię się hukło,
rozsypało się po kątach, strasznie się potłukło(…)”
pies Euklides wpadł do kuchni i węszy po kątach,
– gdzie litery? co się stało? czy ktoś pomoże mi posprzątać?
Patrzy… dzieci biegną, już jest pełna sala,
Przyszedł Kuba, mały Piotruś i wesoła Ala.
– Czas, więc zacząć już przygodę, litery czekają,
Ruszajmy ich tropem i odkryjmy jak się nazywają.

Gry i zabawy, pomagające dziecku rozpoznawać litery oraz uczyć się czytania.

Zajęcia w ramach czesnego

Dla dzieci od 3 roku życia

Realizacja w ramach programu autorskiego

Dwie grupy wiekowe

Euklides stawia hipotezę

Pies Euklides poznał ostatnio nowe słowo – hipoteza. Początkowo myślał, że ma to coś wspólnego z hipopotamem, którego ostatnio widział z dziećmi w zoo, ale jego Pani Kasia wyjaśniła mu, że hipoteza to takie zdanie, które możemy sprawdzić, czy jest prawdziwe. Od tego dnia co dzień wymyśla nowe hipotezy i je testuje. Wczoraj postawił hipotezę, że jeśli wystarczająco długo będzie patrzył na Panią, to na pewno pójdzie z nim na spacer. Jak myślicie, czy jego hipoteza była właściwa? A może spróbujecie wspólnie z Euklidesem wymyślić wiele innych hipotez.

W trakcie zajęć dzieci będą miały okazję dowiedzieć się m.in. czy cukier w herbacie znika, dlaczego statek nie tonie, a samolot lata, jak wygląda ślina pod mikroskopem, jak działa silnik. A wszystko to w sposób doświadczalny. Wykorzystujemy m.in. mikroskopy, Lego Education, Mały elektryk.

Zajęcia w ramach czesnego

Realizacja w ramach programu autorskiego

Dla dzieci od 4 roku życia

Bee-bot i kodowanie z Euklidesem

Kodowanie to kolejna przygoda, w którą zabiera nas pies Euklides. Zaprosił do swojego przedszkola Bee-bota i specjalne klocki, jego Pani Kasia przygotowała wiele zabaw, które stanowią podstawę umiejętności kodowania i programowania oraz kształtują umiejętności badawcze i logicznego myślenia. Po naszych zajęciach żaden kod nie będzie dla Ciebie tajemnicą. W trakcie zajęć ćwiczyć będziemy umiejętności logiczne oraz uczyć się podstaw programowania m.in. przy użyciu kolorowych klocków, szachów, Bee-bota, czy zabaw ruchowych.

Zajęcia w ramach czesnego

Realizacja w ramach programu autorskiego

Dla dzieci od 2 roku życia

Figle-migle z Euklidesem

Pies Euklides zaprasza najmłodszych, którzy dopiero rozpoczną przygodę z przedszkolem. W trakcie zajęć dzieci mają okazję pobawić się razem z rówieśnikami, poznać środowisko przedszkolne oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy. Zajęcia ukierunkowane są na wiele aspektów rozwoju dziecka. W trakcie zajęć dzieci podejmą zabawy ruchowe, integracyjne, konstrukcyjne, dotyczące orientacji w przestrzeni, rozwoju mowy oraz wiele innych figli, w których towarzyszyć będzie im pies Euklides.